Jiří Kowalík: střelec od Pánaboha. Lize vévodil před deseti lety

Jiří Kowalík (Foto: Zlin.cz)Jiří Kowalík (Foto: Zlin.cz)
Jiří Kowalík (Foto: Zlin.cz)
Sport 6. 7. 2013 | Autor: Zlin.cz

Jaká zajímavá setkání se mohou udát na Hlavní velehradské pouti mezi desítkami tisíc poutníků. Tenhle mladý muž tu měl jiné než duchovní úkoly, pomáhal rodině pri provozu jednoho ze stánků s občerstvením. Jiří Kowalík, teprve pětatřicetiletý fotbalista, před deseti lety nejlepší český fotbalový střelec. Celkem sehrál 99 ligových zápasů, vstřelil dohromady 34 branek.

Trochu jste zmizel z očí, Vaši kamarádi a vrstevníci, ba o fous starší Jan Trousil a Tomáš Polách, pořád válejí ve vrcholovém fotbalu, co Vy?

Já už jsem s fotbalem skončil, tedy s tím velkým, jinak pořád hraju, teď momentálně na krajské úrovni ve Zlechově, nastřílel jsem za podzim tuším šestnáct branek.

S tímhle počtem jste na jaře roku 2003 kraloval mezi ostrostřelci nejvyšší soutěže v dresu tehdejšího Synotu, jak na tu dobu vzpomínáte?

Jak jinak než v dobrém, tehdy to tam padalo, takříkajíc mne dělal kamarád Tomáš Polách, uměl připravit šanci, chytře nahrát, já jsem prý zase měl dobrý výběr místa a pohotovost. Ale výborně tehdy šlapali i ostatní kluci.

Přesně tak to bylo. Nehrál jste jenom ve Slovácku. Předtím ve svém Frýdku-Místku, pak rok v Kyjově, pět ve Slovácku, taky v Teplicích a v Brně...

No jasně, ale nejlepší období bylo stoprocentně v Synotu. Na fotbal jsem ale určitě nezanevřel, na Slovácku trénuji dorostence,  jinak máme ve Starém Městě vinotéku, život jde dál.

Proč chodí i nás na ligu tak málo lidí, neškodí to výkonnosti fotbalistů?

Samozřejmě ano, když jsem hrál pohár UEFA v Glasgowě na Celticu v dresu Teplic, přišlo 60 tisíc lidí, neskutečný zážitek, taková atmosféra vás obrovsky nabíjí, nikdy na to nezapomenete.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam