Nejen rodinná ale i mezinárodní bitva o prvenství v netradičním 7+půl boji

Jiří Novák: o prvenství bude bitva (Foto: Zlin.cz)Jiří Novák: o prvenství bude bitva (Foto: Zlin.cz)
Jiří Novák: o prvenství bude bitva (Foto: Zlin.cz)
Sport 17. 8. 2013 | Autor: Zlin.cz

Lískovec, Koryčany, Stupava, tři chřibské destinace Zlínského kraje se dočkají právě dnes premiérového klání v netradičním 7+půl boji, takzvaném Del Fotro cupu. V tenisové rodině Nováků jde o symbolický a hodně netradiční dárek  "otci zakladateli rodu" Jiřímu nejstaršímu k jeho stěží uvěřitelným 75. narozeninám.

Jak jinak, oslavenec je stráví  na sportovišti.  Lépe řečeno na sportovištích.

"Táta má absolutní formu, řadím ho k favoritům," hlásí jeho syn Jiří Novák, bývalý pátý hráč světa, stále vynikající tenista a polysportovec, vždyť ve svém Prostějově například hraje nadále závodně fotbal.

"Jenže budeme to mít s otcem těžké, parádně se určitě bude dařit mým dvěma synům Kubovi a Jirkovi III, ale ani naše hojná rodinná účast nemusí nic zamenat. Otci, tedy del Fotrovi, přjiedou poblahopřát a aktivně se zapojí i rodiče nové světové tenisové hvězdy Kanaďana s českými kořeny Vaska Pospisila," osvětluje mezinárodní účast Jiří Novák.

Mladý Pospíšil nedávno v Montrealu porazil i Tomáše Berdycha. "Moc rád bych otci porážku za kluka vrátil, jsem bohužel na turnaji na severu Moravy, ale všechny účastníky moc zdravím," vyřizuje pozdrav i Martin Berdych, otec naší současné tenisové jedničky Tomáše Berdycha.

A jaké discipliny účastníky čekají? Basketbal, tenis, plavání, stolní tenis, fotbal, beachvolejbal a na závěr pak to nejtěžší - cyklistická časovka a vypití malého piva či limonády na čas.

"To je skutečně náročné, budou to boje na ostří nože, musím si vzít ne jestřábí ale orlí chřibské oko," říká před odpoledním startem Del Fotro cupu hlavní rozhodčí, renomovaný a zkušený Jaroslav Juříček.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam