Konec roku patří v Korunce jarmarku a vánočnímu koncertu dětem

Foto: Korunka LuhačoviceFoto: Korunka Luhačovice
Foto: Korunka Luhačovice
Co se děje 18. 11. 2013 | Autor: Tisková zpráva

Tradiční mikulášský jarmark a Vánoční koncert dětem. To jsou každoroční akce, které na konci roku chystá KORUNKA LUHAČOVICE. Advent totiž patří mezi nejkrásnější období, a proto i Korunka myslí na ostatní a snaží se pomoci všem, kteří to potřebují.

O tom, jaký jarmark a koncert bude, jsme si povídali s Veronikou Záhorskou, ředitelkou Lázeňských hotelů Miramare v Luhačovicích a občanského sdružení Korunka Luhačovice.

Komu vlastně pomáhá Korunka Luhačovice?

Dříve jsme finančně podporovali spíše nemocnice a instituce, teď se však více zaměřujeme na rodiny, na handicapované děti a konkrétní osoby, které se bez cizí materiální či finanční pomoci neobejdou.

Jak si vybíráte ty, kteří pomoc opravdu potřebují?

Do výběru zapojujeme především veřejnost, která nám příběhy lidí a žádosti o pomoc může zasílat i prostřednictvím webových stránek www.korunkaluhacovice.cz, kde je k dispozici jednoduchý formulář. Na některé rodiny získáme kontakt i díky lékařům a dalším sociálním pracovníkům, kteří se snaží dětem pomáhat. Vždy se snažíme ze získaných peněz podpořit co nejvíce lidí. Máme štěstí, že se nám daří získávat více a více peněz. Je to díky důvěře, jakou jsme si u firem i lidí získali.

Co chystá Korunka Luhačovice na mikulášský jarmark, který se uskuteční v pátek 6. prosince před luhačovickou radnicí?

Korunka Luhačovice na jarmarku nebude chybět. Lidé si od nás budou moci zakoupit panenky Korunku, které během roku získaly nejrůznější podoby. Korunky pro nás tvoří výtvarnice Jana Kubečková. Díky ní vznikly série – panenky hasiči, špitální panenky, hokejové panenky, andělíčci, klíčenky, tašky, polštáře nebo brože. Na Vánoce jistě připravíme i něco nového, originálního. Výtěžek z prodeje pak věnujeme konkrétním dětem. Na jarmarku organizujeme každoročně i sbírku potřebných věcí pro kojenecké centrum ve Valašském Meziříčí. Miminkům a dětem mohou lidé nosit hračky, oblečení, ale i hygienické potřeby, pleny. Vše by mělo být ale nové, nepoužívané. Každý rok se ke Korunce Luhačovice na jarmarku přidá i starosta, který bude vařit starostenský čaj. Výtěžek z jeho prodeje pak věnuje našemu občanskému sdružení a my mu za to velmi děkujeme!

O den později, tedy 7. prosince, chystáte Vánoční koncert dětem. Na co se lidé mohou těšit?

Vánoční koncerty věnované dětem pořádáme již od roku 2004. Od počátku byla jejich patronkou zpěvačka Bára Basiková. I letos se mohou lidé těšit na bohatý program. V kulturním domě Elektra vystoupí například Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, který nazpíval píseň pro Adélku z Vlčnova. Mezi dalšími hosty se představí zpěvák Martin Chodúr. Sledujte náš web a facebookový profil a postupně vám odtajníme i další účinkující. Během večera obdarujeme nejen nemocné děti, ale také děti z dětských domovů a kojeneckého centra ve Valašském Meziříčí. Zájemci jim mohou drobné dárky přinést i pod stromeček.

Jaké další akce má Korunka už letos za sebou?

Korunka Luhačovice od počátku roku připravila řadu charitativních akcí. Na jaře to byla tradiční benefice Luhačovice – město zdraví a módy. Nechyběla módní přehlídka s doprovodným programem, tenisový turnaj osobností. Poprvé jsme předvečer módní přehlídky uspořádali charitativní bazar, který byl velmi úspěšný. Dvakrát za rok Korunka Luhačovice organizuje Darování krve ve zlínské transfúzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati. Poslední letošní darování s naším občanským sdružením bude 13. listopadu se zpěvačkou Ilonou Csákovou. Na podzim jsme zorganizovali velkou hokejovou show na zimním stadionu v Uherském Hradišti. Kromě toho jsme v létě vyjeli s nemocnými dětmi a s valašskomeziříčským kojeneckým centrem na ozdravný pobyt. Akcí je hodně, stále máme i nové nápady. Stačí jen sledovat www.korunkaluhacovice.cz.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam