Hallo, ahoj. I am Nick, mam se dobže

Nick Jacobsen (Foto: Zlin.cz)Nick Jacobsen (Foto: Zlin.cz)
Nick Jacobsen (Foto: Zlin.cz)
Sport 26. 7. 2014 | Autor: Zlin.cz

Ten klučina působí jako malé tenisové zjevení. Na tenisové kurty ve Zlíně Na Vršavě to má pěkných pár tisíc kilometrů daleko, přesto je tu celé prázdniny denně.

Šestiletý Američánek Nick Jacobsen bydlí ve státě Colorado ve městě Broomfield, kořeny má ale ve Zlíně. Jeho maminka Ivona se shodou nádherných náhod po setkání v Praze provdala za Američana Derryla. Už coby slečna byla vynikající tenistkou a k tomuto sportu řádně vede i své děti. Devítiletou Karolínku a šestiletého Nicka. Oba teď pilují nesporné umění právě v rodišti své maminky.

"Je to švanda, už se nám to tu krátí, prázdniny končí u nás 15. srpna a Nick jde poprvé do školy, ale někdy mám pocit, že odsud děcka vůbec nechtějí domů," směje se maminka. "Není divu, mají tu kamarády, mluví česky, moc se jim tu líbí, jsme tu u rodičů fakt moc a moc spokojeni," říká Ivona.

Mezitím si to ratolesti rozdávají na kurtu, výtečně hrají oba. "Řekla bych, že Nick je větší talent," dodává matka a trenérka v jednom.

Malý Nick skutečně udivuje nesmírnou porcí talentu. Zvládá voleje a taky servis, tedy úplně nejtěžší údery. "Nejlíp hraje naš deda," říká klučina krásnou češtinou. "Fakt, deda dobry," přidává se sestřička.

Děda, tedy prezident zlínského klubu Milan Kalus, na to rád slyší. V jeho rodině se to talenty opravdu hemží. Od druhé dcery Martiny má pro změnu Barboru, jednu z nejlepších českých tenisových juniorek.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam