Bod z jihu Čech. Moc nebo málo?

Slovácko veze v 7. kole Synot ligy bod z Českých Budějovic. Po matném výkonu z první půle mohou být hosté spokojeni, prohrávali totiž už 0:2. Na druhou stranu je musí mrzet spousta spálených šancí. Zápas mohli klidně otočit ve výhru.

Fatální hrubky v zadních řadách musely trenéru Slovácka Habancovi hnát tlak do extremních výšek. Za 25 minut vedli jindy docela sterilní Jihočeši už 2:0, když se trefili Linhart a Vošahlík. A to mohli být hosté velmi rádi, že nádherná střela jejich exspoluhráče Volešáka skončila těsně vedle pravé tyče brankáře Heči.

U Malše se kolem tři čtvrtě na šest musely divit i němé ryby, co že to slyší, z kabiny hostů byla slyšet „výměna“ názorů hodně, hodně hlasitě.

Ale trenérova verbální masáž zabrala. nejdříve Šumulikoski milimetrově přesným dlouhatánským pasem našel Kerbra a ten překonal domácího golmana Křížka.

Pak několikrát čaroval domácí brankář a jeho přítelkyně paní Štěstěna při opakovaných pokusech Doška.

Až v samém závěru proměnil hostující snajpr svoji poslední šanci, vstřelil šestý gól sezóny a zajistil přeci jen klidnou cestu zpět do víru uherskohradišťských slavností vína.

České Budějovice – Slovácko 2:2.