Začátek na jedničku. Fotbalisté Zlína zdolali ostravský Baník 3:0

Když to tak půjde dál...budeme v létě chodit ve Zlíně na první fotbalovou ligu. Jenže jde jen o první vlaštovčí mládě. Ale určitě nového "ševctrenéra" Páníka nesmírně potěšilo. Léta působil v ostravském Baníku a teď jeho noví svěřenci ty předešlé i s (ex)hvězdným Barošem sťali na olomoucké Tipsport lize 3:0.

„Přeceňovat netřeba, potěšit se a pochválit možno,“ říkal si nový zlínský kouč po úvodním vystoupení svého celku na umělé trávě v Olomouci. Dal příležitost širokému kádru, jak také v lednové premiéře jinak.

Góly nastříleli Zlíňané po nerozhodném poločase ve druhé části, postupně Kurtin, Chmelo a Kraut.

Jen tak mimochodem, Zlín má teď v útočných řadách docela přetlak, tři střelci v čase, kdy ještě odpoledne koledovali po vesnicích v okolí Olomouce, kde se hrálo, tři králové, naskočili kompletně až do druhého poločasu. V první dostali v ofenzivě přednost Železník a Poznar.

Výhru Zlína napodobila ve „vzpouře druholigových“ i domácí Olomouc, ta porazila prvoligové Brno pro změnu 2:0.