Porážka Fastavu, remíza Slovácka

Tohle se tedy zlínským fotbalistům nepovedlo. Na umělém trávníku v Brozanech u řeky Ohře na severu čech si chtěli vyšlápnout v semifinále zimní Tipsport ligy na další prvoligový tým z Hradce Králové. Prohráli ale krutě 0:5.

Všechny góly nasázeli střelecky hladoví Východočeši, kteří se na jaře budou coby poslední tým Synot ligy horko těžko prát o udržení, už v první půli. Z kanonády a hlavně nedůslednosti vlastní obrany šla hostujícímu trenérovi Páníkovi hlava kolem: „Tři možná čtyři góly jsme soupeři doslova darovali našimi chybami,“ zlobil se na klubovém webu.

Ve druhém poločase se už skóre nepohnulo. „Dost nám pomohl příchod zkušeného Hubáčka do zadních řad. Výsledek je krutý, ale může mít i pozitivní efekt, prostě musíme zůstat při zemi a zase makat,“ pravil kouč.

Prvoligové Slovácko cestovalo za přípravou podstatně blíž, do slovenské Myjavy. Prohrávalo 0:1, na konečných 1:1 upravil pohotovou střelou Civič.