Další body do beraního kožíšku. Zlín – Vítkovice 5:2

Jeden z pečlivých zlínských sportovních novinářů Petr Fojtík ukazoval před utkáním moravských rivalů zajímavou věc. Před první reprezentační přestávkou měl Zlín 15 a Vítkovice 17 bodů. Takto uzavíraly tabulku. Teď následuje třetí reprepauza a stav věcí je poněkud příjemnější...Pro oba týmy, které předvedly, že je nikdo nesmí vyřazovat z bojů o ... o co, to se uvidí.

Každopádně začal duel lepšících se pěkně zostra, hosté aktivní, domácí šťastnější, Čajánek v 5. minutě pohostil Veselého dokonalou přihrávkou a ten po brilantním fotbalovém zpracování nezaváhal.

Ve druhé části hosté pořádně přidali, z některých famózních zákroků domácího brankáře Štůraly je musí bolet hlava ještě teď. Zlínským tak stačil jeden parádní únik Říčky z levé strany, švih nad Dolejšovu lapačku byl gólový.

Ovšem Vítkovičtí se nevzdali ani náhodou, dlouho je začarovával jmenovaný ničitel jejich šancí, až na teč Hlinky ve 33. minutě byl zlínský brankář chytající místo „vyfaulovaného“ Kašíka krátký.

Smůlu si pak dobral ještě jednou, když ho milimetrově propálil v přesilovce Roman.

S domácími to nevypadalo dvakrát dobře, jenže se děly věci.

Na konci 38. minuty fauloval úplně zbytečně a nesportovně Dlapa. Dostal pět minut a do konce utkání, dvě minuty ještě předtím Svačina.

Do přestávky jen ostřelovačka Dolejšovy klece, po ní tři přesné a pro hosty devastující zásahy.

Postupně Aleš Holík, Vlach a Okál  stanovili během tří minut konečné skóre zajímavého duelu na 5:2.

Pro zlínské hokejisty možná docela škoda, že přichází reprezentační přestávka, na druhé straně ideální příležitost k regeneraci těl i myslí.