Sezóna tenistů l.p. 2015 v plném rozjezdu

Foto: Milan ChytilFoto: Milan Chytil
Foto: Milan Chytil
Sport 4. 2. 2015 | Autor: Jan Čada

Sezóna tenistů i těch dříve narozených jede naplno. Ve zlínské hale na Vršavě se hrál první letošní turnaj. "Vidím šestnáct dobře naladěných, je moc dobře, že tohle tenis umí, je to první turnaj letošního roku, další budou následovat," konstatoval po skončení litých klání deblových dvojic prezident TK Zlín Milan Kalus.

Tentokrát vítězily spíše zkušenosti - dvojice Novák-Valoušek má dohromady přes 110 let. "Pavel je sice o cosi starší, ale podal úplně famózní výkon, nekazil, byl na něho absolutní spoleh," hlásil po vítězném finále další strůjce úspěchu Dalibor Novák.

Turnaj měl přímo nadregionální charakter. Malé finále se stalo kořistí přerovsko-valaškomeziříčské dvojice Milan Chytil-Martin Berdych. "Chviličku jsme v jednom duelu zaváhali, projevilo se to, musíme se spokojit s celkovým pátým místem," nestěžoval si Martin Berdych, otec semifinalisty Australian Open.

Vedle zlínských hráčů si to u sítě rozdávali také borci z Bystřice pod Hostýnem, Opatovic na Přerovsku, Uherského Brodu i dalších míst. Věkový rozdíl účastníků celých třicet let.

"Mám se ale určitě od starších co učit," pravil mladík Josef Pilčík v dresu zlínské společnosti AVONET, která je zřizovatelem serveru Zlin.cz.

Ve zlínské hale se zanedlouho odehraje jeden velmi zajímavý zápas "smíšených" singlů. Skokan loňského roku, zlínský novinář Martin Břenek, vyzve mnohonásobnou účastnici grandslamových turnajů Renatu Voráčovou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam