Chutík a zlínské rychlovky: jídlo jako souboj s časem

Ilustrační foto (Foto: Wikimedia - Dezidor)Ilustrační foto (Foto: Wikimedia - Dezidor)
Ilustrační foto (Foto: Wikimedia - Dezidor)
Gastronomie 13. 4. 2015 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Restaurací útulných, kvalitních, levných i luxusních už Chutíkovi navštívili nepřeberné množství. Ochutnávky běží už čtvrtým rokem a pořád je v celém kraji z čeho vybírat. Možná nezaškodí, když se  na "oddechový čas" zastavíme na místech, kde nežádáme - a on tam také vůbec není - luxus, ba nečekáme ani obsluhu a přece tam lidé chodí tradičně velmi rádi. Kvalita stolování je přitom přímo ... těžko se hledají přívětivá slova...

Každopádně jde o cenově zajímavou konfrontaci se zavedenými meníčkovými restauracemi. Tak třeba ve Zlíně v centru. Možností mají třeba pánové z vedení města Zlína jistě docela dost, ale šetří se čas. Za 55 korun si jen tak na pár minut odskočí k sousedům na stání či ke dvěma stolům k posezení do nedaleké masny. Guláš s knedlíkem případně jen tak na vidličku kus ovaru s chlebem. S náhledem do zdravého třeba zeleninového jídelníčku to je daleko jako z nebe do pekla, přesto velmi oblíbená destinace.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • rychlost občerstvení
  • chodí se pěšky, parkování bez problémů
  • většinou mírné ceny
  • slušné porce
  • mizerné stolování

Pořád a pořád jsou za stejnou cenovou relaci 55 Kč žádány podivuhodné "vietnamské restaurace". Dvě jsou v těsném sousedství zlínského podchodu. Za tuhle rozumnou cenu si vystojíte krátkou frontu na pekingskou "pálivou" polévku a dostanete obří porci nudlí s kořeněnou zálivkou a s masem, jehož původ bývá často asi zbytečně démonizován. Téměř každý odsud odchází spokojen, kvalita stolování zase na bodu nula plus něco málo.

Anebo čtyři stolky "na stojáka" v jednom zlínském supermarketu. Přes poledne se to tu jen hemží jedlíky. Třeba z nedalekého soudu. "Chodím daleko raději sem než do naší jídelny," říká evidentně spokojená známá justiční tvář. Dva druhy prejtu, zelí, pár brambor. A ne zase tak levné, jinde za to pořídíte meníčkový oběd s polévkou. A přece tu budou mít docela plno od půl jedenácté do půl třetí.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam