Multikulturní festival Culturea přiblíží lidem Francii a Brazílii

Ilustrační foto (Foto: http://culturea.cz/2015/)Ilustrační foto (Foto: http://culturea.cz/2015/)
Ilustrační foto (Foto: http://culturea.cz/2015/)
Kultura 21. 4. 2015 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Přesně za týden vypukne ve Zlíně další ročník multikulturního festivalu Culturea. Tentokrát bude věnován Francii a Brazílii.

Festival se bude konat na zlínském zámku a i tentokát vzniká pod taktovkou studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

První den, úterý 28. dubna, ovládne svou noblesou Francie. Lidé se mohou těšit na turnaj v pétanque, live cooking s Francouzkou, koštování vína a sýrů. Zájemci se mohou přihlásit i na workshop pečení makronek, chybět nebude ani divadelní představení Tlusté prase, ve Velkém kině budou promítat francouzskou komedii Co jsme komu udělali a milovníci hudby si zase budou moci zajít na klavírní koncert.

Ve středu 29. dubna budou pro změnu akce věnované divoké Brazílii. Stadion mládeže bude hostit fotbalový turnaj. Od 13 do 15 hodin budou na programu dvě přednášky - první o integraci cizinců a druhá o Brazílii. Sérii přednášek pak zakončí v 16 hodin ještě beseda o kávě. Ani brazilský den nebude ochuzen o workshopy. V 15 hodin si budou moci zájemci vyzkoušet v TK Fortuna sambu a na zlínském zámku pak od 16.45 hodin mohou lidé nahlédnout do světa perkusí. Jihoamerickou show zahájí bubenická skupina Tam Tam Batucada svými živými rytmy a vystoupí i bojovníci capoeiry z klubu Vem Camará Capoeira Olomouc. V 18.45 hodin bude na programu průvod městem v brazilském duchu, ke kterému se přidají také žongléři ze skupin Magnis a Ardor Viridis. Odvrácenou stranu Brazílie zase připomene film Odpad - o životě ve slumech a celý festival zakončí afterparty v brazilském rytmu.

Lístky budou v prodeji od 21. dubna.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam