Chutík v Bojkovicích. Kolik hvězdiček pro Hvězdu?

Restaurace Hvězda (Foto: Zlin.cz)Restaurace Hvězda (Foto: Zlin.cz)
Restaurace Hvězda (Foto: Zlin.cz)
Gastronomie 27. 4. 2015 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Kampak patří Bojkovice? Na Moravské Kopanice? Anebo do Luhačovického Zálesí? Nebo snad na Valašsko? Národopisci prominou, možná od všeho trochu, každopádně je to město "bohem maličko zapomenuté". Mají tu krásný zámek, budou mít zbrusu nové náměstí a tak je co vidět.

K tomu se samozřejmě váže také možnost dobře se najíst. Místní posílají Chutíka do restaurace Hvězda přímo na hlavní křižovatce.

Moderní, možná trochu strohý interiér, naproti možnost na půl hodiny zaparkovat bezplatně automobil, tak uvidíme, zdali to za 30 minut stihneme.

Mladá servírka hlásí v půl jedné ze tří jídel na meníčkovém stole už jen dvě a tak je volba poměrně jednoduchá. Polévka kulajda, jednou vepřová kýta se žampionovou omáčkou za 69 a za 87, což je na malém městě přeci jen mírně citelnější, kuřecí řízek v zajímavém obalu z kukuřičných lupínků a k tomu americké brambory s malou zeleninovou oblohou.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • možnost bezplatného parkování
  • příjemná obsluha s úsměvem
  • polévku prosíme příště přihřát
  • slušné porce
  • neškodil by větší výběr jídel

Tak pěkně popořádku. Polévku podává docela sličná hovorná dívenka v míse, naberte si, kolik libo. Tím ovšem plusy, co se polévky týče, víceméně končí. Kulajda bývá jinde hustší a chutnější. A taky hodně teplejší.

Zato kýtě se žampionovou omáčkou nebudou Chutíkovi vyčítat vůbec nic, knedlík má pět poctivých plátků, chuť omáčky, hustota i výskyt hub velmi slušné. Kdyby kuchař omáčky ještě maličko přidal, dostal by pochvalu, takhle je to na spokojené pokývnutí.

Řízek v netradičním obalu je chutný, zpracování nevšední, ale společně s opečenými bramborami a kouskem zelí a okurky působí docela fádně, tedy lépe řečeno suše. Tady by své udělala třeba obligátní nedietní tatarka. Ale pozor, to není hana, to je připomínka mlsounova.

Nealko pivo v láhvi ochotně rozdělí do dvou skleniček, teplota nápoje v teplém dnu adekvátní, dobře vychlazené. Tak ano.

Platíme, se slušným dýškem se vcházíme do dvou stovek. Za 29 minut jsme zpět u auta.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam