Na Pustevnách se opět objevila sbírková pokladnička na opravu vyhořelého Libušína

Foto: Valašské muzeum v příroděFoto: Valašské muzeum v přírodě
Foto: Valašské muzeum v přírodě
Co se děje 2. 5. 2015 | Autor: Irena Frolová

PUSTEVNY - V těchto dnech byla ve venkovních prostorách objektu Maměnky na Pustevnách znovu umístěna sbírková pokladnička na obnovu vedle stojícího vyhořelého objektu Libušín. Pokladničku tu i s penězi před časem ukradl neznámý zloděj, teď by měla být kasička lépe zabezpečena, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Petra Valíčková.

"Nějakou dobu trvalo, než se podařilo s firmou domyslet systém zabezpečení pokladničky tak, abychom eliminovali znovu odcizení celé pokladničky či vykradení obsahu. Zároveň se nám podařilo vyjednat s pojišťovnou pojištění sbírkového obsahu," uvedl Jindřich Ondruš, ředitel rožnovského muzea.

Samotná sbírka na obnovu objektu byla prodloužena do 3. března 2017. Aktuální stav sbírkového konta muzea je více než 8,48 milionu korun. Další možností příspěvku na sbírku je zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS PUSTEVNY na 87 777. Jedna SMS stojí 30 korun, z toho jde 28,50 korun na sbírkové konto (DMS konto spravuje Nadační fond Českého rozhlasu a prostředky budou posléze převedeny na sbírkové konto muzea).

Do listopadu letošního roku by měla být zpracována projektová dokumentace na samotnou obnovu objektu – v otevřeném nadlimitním výběrovém řízení byla vybrána firma Masák & Partner z Prahy. Poté bude vypsán tender na samotnou firmu na rekonstrukci objektu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam