Festival Zlínské jaro 2015 se bude věnovat i Ukrajině a Rusku

diskuse se uskuteční v Městském divadle ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)diskuse se uskuteční v Městském divadle ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
diskuse se uskuteční v Městském divadle ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 6. 5. 2015 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mezi aktuální témata festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro 2015 bude patřit i situace na Ukrajině a především postup Ruska. Serveru Zlin.cz to za pořádající občanské sdružení Komunitní křižovatka sdělil Tomáš Pasterný.

Právě Ukrajině a Rusku bude ve středu 6. května věnována diskuse Po uši v propagandě, hosty budou novináři Jindřich Šídlo a Jakub Patočka. V pátek se pak diskuse Rusko na rozcestí zúčastní Michal Horáček (textař, producent), Petr Kolář (bývalý velvyslanec v Rusku a USA) a Štefan Füle (bývalý komisař EU pro rozšíření). Obě diskuse se uskuteční od 19 hodin ve Studiu Z Městského divadla ve Zlíně.

"Po letech se v ČR potkáváme s klasickými postupy masivní propagandy, které jsou tentokrát důsledkem konfliktu na Ukrajině. Úterní diskuse se povede především o praktikách Ruska v oblasti médií - tedy propagandě směřované jednak navenek do okolních zemí a jednak k občanům Ruské federace. Dotkneme se ale i postupů Islámského státu," poznamenal Pasterný.

Ve čtvrtek 7. května si ve Zlíně připomene festival Sametovou revoluci. Ve Studiu Z se uskuteční dvě diskuse s aktéry tehdejšího dění. V 10.30 hodin to bude diskuse Studenti a revoluce s Monikou McDonagh Pajerovou a Jindřichem Šídlem. Oba se zúčastní i diskuse v 19 hodin Kdo, když ne my, kde se k nim navíc přidá Jiřina Šiklová a zlínští aktéři revoluce Rostislav Marek a Karel Pavlištík. V 17 hodin ve stejný den se na zámku uskuteční také vernisáž rozsáhlé výstavy Listopad 89, která potrvá dva týdny.

Právě 25. výročí Sametové revoluce je celý festival Zlínské jaro 2015 věnován. Na programu jsou diskuse, výstavy a prezentace neziskových organizací. Sváteční pátek 8. května bude oslavou občanské společnosti na náměstí Míru, která bude vyplněna aktivitami pro děti i dospělé, workshopy, koncertem a prezentacemi neziskových organizací.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam