Májové hody tenisových "fanatiků"

Májové hody tenisových fanatiků (Foto: Zlin.cz)Májové hody tenisových fanatiků (Foto: Zlin.cz)
Májové hody tenisových fanatiků (Foto: Zlin.cz)
Sport 10. 5. 2015 | Autor: Jan Čada

Volný "nadvíkend" přímo magnetizoval příznivce pohybu ale i tvrdých výměn na tenisových dvorcích. Poprvé v sezóně se šlo naostro pod širé nebe. Pořádně rušno bylo jak v Brumově tak i ve Zlíně. Rozjezd do sezóny milovníků hry se žlutými míčky, kteří tu a tam v dobrém připomínají sportovní fanatiky, se vydařil.

Do Brumova, kde si turnaj o den přeložili kvůli lepší smlouvě s tvůrci slunečného počasí, vyrazili mnozí už v pátek. Jak je možno tenis milovat, dokumentoval třeba zlínský lékař Jiří Fiala. Ten se pro body, smeče a loby vydal i po dlouhé a únavné nejen noční směně, tedy tenisově řečeno přímo z voleje. "Náročné to samozřejmě je, ale tenis je tenis, nejen hra i setkání s přáteli," pravil chirurg lakonicky. Mezi pětadvaceti účastníky tentokrát výrazně neuspěl, singlový turnaj měl na úvod sezóny vynikající úroveň. 

"Hráli jsme v osmi skupinách, až do finále dorazila dvojice Machala - Kostka, neuvěřitelnou bitvu vyhrál mladší Jan Kostka z Valašských Klobouk těsně 7:6," informoval ředitel turnaje i celoročního seriálu Jan Nahodil.

Ve Zlíně si to rozdali o den později, ovšem také za velmi slušné přízně počasí pánové amatéři v deblech. Hrál se memoriál Antonína Štěpána. Mezi šestnáctkou účastníků zvítězila nejmladší dvojice Břenek - Kegler ml. Zrovna prvně jmenovaný se k označení "fanatik" v dobrém slova smyslu klidně hlásí. "Tenis je prostě tenis, pro mne i pro spoustu kamarádů asi i kousek životní filosofie," říká novinář a sportovec tělem i duší.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam