Chutík Ve Slavičíně. Restaurace Záložna. Pohoda jest zde možná

Restaurace Záložna (Foto: www.slavgast.cz)Restaurace Záložna (Foto: www.slavgast.cz)
Restaurace Záložna (Foto: www.slavgast.cz)
Gastronomie 19. 5. 2015 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Mírný archaismus v titulku se dá snadno vysvětlit. Budova Záložny na náměstí ve Slavičíně má totiž pohnutou historii, začali ji stavět před 122 lety, už v roce 1893 v 19. století. A tak je jasné, že už leccos pamatuje. Jde dokonce o kulturní památku, čehož se ovšem objektu dostalo až o sto let později na sklonku století dvacátého.

Ale dost vzpomínání, restaurace Záložna samozřejmě žije na tepu naší uspěchané doby. Je dominantou centra města a o zákazníky tu asi nemají nouzi.

Zatímco exteriér připomíná časy dávné, interiér se jeví jako moderní a docela příjemný.  V nabídce je stálý jídelníček, stejně tak ale i denní menu. To tu mají, když si pospíšíte, ve čtyřech druzích. Docela potěší, že je jedno jídlo na sladký způsob. V tomto případě kynuté lívance s povidly a šlehačkou. Jaká chyba, že jsme nestihli ochutnat.

Polévka docela chutná, hovězí s játrovými nočky a nudlemi.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • dobrá možnost parkování
  • solidní personál
  • hezký interiér i exteriér
  • středně velké porce
  • rozumná cenová hladina

Jinak třeba kuřecí prsa na bazalce s těstovinovým salátem dvou barev a k tomu salát z pekingského zelí. Nezklamalo ani alsaské maso, což je maso dílem kuřecí a dílem vepřové. K tomu rýže.

Nasytíte se za 75 korun, to je cena velmi slušná, obsluha bez problémů.

Zajímavá je i nabídka salátů, kdo není polévkový a masový, pochutná si třeba na zeleninovém salátu s tuňákem.

Jedna věc je tu přímo k nadšení. Objednáte si malé pivo a přinesou vám místní zdroj. Pivo Hrádek není špatné, co je ale přímo skvělé, je stylový pohár, do kterého Vám jej načepují. Maličkost, ale moc příjemná.

V restauaraci, která byla před lety (kdy byl Chutík ještě jinoch), spíše postrachem a zakouřeným "pajzlíkem", je dnes čisto, útulno, moderno. To, abychom zase končili psanou řečí mírně vázanou.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam