Konec dobrý…Slovácko vyhrálo na Slavii 3:1

30. kolo Synot ligy. Slovácko cestovalo do pražského Edenu a potvrdilo, že kvalitu přes poslední nevalné výsledky mužstvo rozhodně má. Výhra 3:1 poslala tým trenéra Habance na deváté místo a jen tak mimochodem k obhajobě titulu "mistr Moravy." Moravské týmy ale za českými hrubě zaostávají.

Hosté šli do vedení hlavičkou Doška a byl to v 17. minutě gól jako z fotbalových vysokoškolských skript. Diviš vyběhl s míčem z pravé strany, jeho parádní centr našel hlavu Doška a ten se prosadil pošestnácté v sezóně.

V 55. minutě už Eden ztichl téměř úplně, to si Trávník zpracoval míč a jeho jedovka z dvaadvaceti metrů skončila přesně u levé tyče.

Ovšem totální lahůdku si nachystal hostující Valenta. V 69. minutě střílel ze 30 metrů trestný kop. Míč napálil prudce i přesně a brankář Berkovec byl úplně bez šance. Nádherná trefa.

Domácí Bílek ještě snížil, ale Slovácko vyhrálo jasně i zaslouženě 3:1.

Statistici budou asi muset sáhnout hodně hluboko do archivů, aby našli paralelu. Slovácko totiž získalo venku 19 a doma jen 18 bodů! To je opravdová rarita.

A jasná pobídka pro příští sezónu. Zvláště za jarní část na domácím hřišti jsou hráči domácím fandům hodně dlužni.