Ševci v přípravě. Myjavě podlehli 1:2

"Mrzí mě jen výsledek, výkon určitě ne," komentoval lapidárně porážku FC FASTAV Zlín 1:2 v přípravě se slovenskou prvoligovou Myjavou trenér Bohumil Páník. Jeho tým v Luhačovicích vedl, ale náskok neudržel a v závěru inkasoval pět minut před koncem rozhodující gól.

To mírně znehodnotilo jinak pozitivní vystoupení širokého kádru, v utkání se vystřídaly v dresech nováčka Synot ligy prakticky dvě jedenáctky. „Docela se mi líbilo zrychlení, které do hry přinesli střídající hráči ve druhém poločase,“ pochválil náročný trenér.

Ten rozhodně nechtěl dělat unáhlené závěry a hodnocení zahraničních posil Jordana, Carlose či Castanera si zatím nechal ve své hlavě případně ve svém počítači.

Branku Zlína vstřelil Poznar, ten si už od zimních měsíců drží střeleckou formu. Často připomíná výběrem místa sparťanského goleadora Lafatu. Umí si najít optimální střeleckou pozici a řadu gólů jako i tentokrát dává z výhodných „parket“, které okamžitou intuicí získá. To je nadějné a hodně cenné.

Vůbec sledovat Zlínské v přípravě bude hodně interesantní. Znovu v Luhačovicích by si ševci měli otestovat formu už ve středu 1. července, soupeřem jim budou znovu slovenští fotbalisté, tentokrát ze Zlatých Moravců.