Stará hospoda - chutí obroda

Stará hospoda (Foto: Zlin.cz)Stará hospoda (Foto: Zlin.cz)
Stará hospoda (Foto: Zlin.cz)
Gastronomie 13. 7. 2015 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Hospoda je tu snad odjakživa, co je hlad hladem a co jej mají řidiči kamionů, obyčejných dodávek i nejobyčejnějších osobáků. Není tedy divu, že se známému podniku v zatáčce ve Spytihněvi říká bez příkras a jednoduše Stará hospoda.

A ve Staré hospodě mají po léta staré pravidlo. Nemusí tu být luxus, ale náš zákazník musí odcházet pěkně sytý, aby se po čase zase rád vrátil. Po návštěvě dvou Chutíků možno ohlásit: ve Staré hospodě v tomto směru vše při starém.

Prostý, ale čistý interiér, kupodivu v pravé poledne na stolech popelníky a pár místních štamgastů, co se jim od úst kouří, až se stěny zelenají. Že by tu bylo věrných mistrů volantů poméně právě proto? Kdoví? Poctivě nutno říci, že žádný zvláštní zápach kuřáci nepůsobí a na hladu Chutíků to rozhodně neubírá.

Pět jídel nejen na meníčkovém jídelníčku psaném miniauturním písmem - pozor, ne každý host je ostříž -, ale i na tabuli na stěně u vchodu...a můžeme vybírat.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3,5 hvězdičky.

  • rozumné ceny
  • dobrá možnost parkování, jemuž by ale neuškodil řád
  • vynikající slepičí vývar
  • polední kouření
  • slušně velké porce
  • domácí kuchyně

Polévka fazolová s klobásou a nebo slepičí vývar. Obě v ceně meníček. Vývar za léta chutíkování po kraji Zlínském bez nadsázky jeden z úplně nejlepších. Chuť jedinečná, petrželka i další zelenina čerstvé, masíčka dostatek, nudle nerozvařené a dobrota horká. Tohle Chutík starší chválí až do Zlína a Uherského Hradiště. Druhá polévka rovněž na výbornou s velkými bílými fazolemi. Klobásky ovšem velmi miniaturně.

Kuřecí cordon bleu, s bramborovou kaší a knedlíky plněné uzeným masem se zelím. To první ve slušné porci se šunkou a sýrem v trojobalu, s kaší chuti jen průměrné, to druhé zase domácí, velmi chutné i hutné. 

Prostě a jednoduše, tak má vypadat venkovské občerstvení za slušnou cenu. Dvakrát tři deci klasické malinovky, účet na 175 korun a dobrý pocit. Kolorit včetně místních borců s pivem a cigárkem by se snad ani měnit neměl. Komu vadí, ať sem nechodí. Přijde ale o výborné pochutnání.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam