Ševci dostali za uši. Boleslav byla velmi produktivní a vyhrála 5:2

Jeli do města škodovek bez nováčkovského třesu, ale přesvědčili se, jak je nejvyšší soutěž odlišná od té druhé. Zlínští fotbalisté narazili na velmi kvalitního soupeře a byli asi rádi, když mohl jejich kapitán Železník v samém závěru kosmeticky upravit z penalty na 2:5.

To ale vůbec nic nemění na tom, že i tak zanechali hosté v Mladé Boleslavi sympatickou stopu a jsou oživením Synot ligy. Zápas do jisté míry ovlivnilo zranění stopera Jugase a jako by se nepříjemnosti na tým trenéra Páníka sypaly jedna za druhou.

Ovšem první gól si hosté zavinili úplně dobrovolně. Bránící hosté stáli při rohu domácích příliš daleko do statného bijce Magery a ten hlavou na přední tyči snadno uklidil míč do Holého branky.

Druhý gól Čermáka byl úchvatný v tom, jak domácí předvedli bleskový kontr, moderní akce a střela prakticky do prázdné branky.

Po půli ale ožili hosté i gólově, mimochodem už v první půli měli několik velmi nadějných příležitostí. Po šanci Koreše si míč výborně v rychlosti připravil Železník a snížil.

Paradoxně to Zlínským spíše ublížilo a domácí trestali. Gól Magery byl nádherný, Zahustelův pak z maličkého ofsajdu a poslední, který si připíše zlínský brankář Holý, pro změnu nesmírně kuriozní. Golman si míč sám rukou zasunul za záda.

Železník po faulu na Poznara snížil a poučený nováček mohl vyrazit zpět k domovu. Liga má teď tři týdny pauzu. Do ní se vejde pohár a reprezentační přestávka. Pak přijede do Zlína Brno.