Jak se hraje tenis ve sto dvaceti letech?

Zleva Karel Topič a Pavel Hýl (Foto: Zlin.cz)Zleva Karel Topič a Pavel Hýl (Foto: Zlin.cz)
Zleva Karel Topič a Pavel Hýl (Foto: Zlin.cz)
Sport 13. 9. 2015 | Autor: Jan Čada

120 plus. Takový je pracovní název unikátního tenisového turnaje, který každoročně - letos po dvaadvacáté - uspořádal Tenisový klub Zlín na svém "detašovaném" pracovišti na třech dvorcích na Januštici.

Atmosféra zcela domácká, stejně jako vynikající občerstvení a odměny. Kurty ve stavu slušném, počasí optimální. Devět dvojic "mladíků", jimž nesmí být dohromady méně než 120 let. Ve finále s Daliborem Novákem třeba Milan Rakvica, tomu je stěží uvěřitelných 79 let.

Zápasy kupodivu kvality víc než dobré, mezi aktivními účastníky i třiasedmdesátiletý Karel Bakule, otec zakladatel raritního klání s raketami.

"Plnil jsem v roce 1994, když jsme začínali, roli mladšího spolupráče, dnes je to trochu jinak, ale když člověk vidí to nadšení kolem, nemůže toho hned tak nechat," povídá když listuje precizními zápisky ze všech turnajů. Bohužel naráží i na jména, která už zdobí tenisové dění v nebi.

Po zásluze si prvenství zajistila dvojice Karel Topič - Pavel Hýl, ta jedinkrát nezaváhala, však se také může pyšnit i jiným prvenstvím. Umní seniorští junioři byli zároveň nejmladším párem turnaje. Vždyť je jim právě jenom zmíněných 120.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam