VIDEO: Letošního Zlínského vorvaně vyhrála škola ze Zlína

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 12. 11. 2015 | Autor: Jan Čada

Zlín – Šestnáctý ročník mezinárodní soutěže Zlínský vorvaň vyhrála zlínská základní škola ZŠ Zlín, Okružní. Úspěšně tak přerušila několikaleté čekání na zlaté umístění školy z pořadatelského města. Stejná škola získala také ocenění ze strany soutěžní poroty - Cenu za nejlépe fandící publikum.

Na druhém místě se umístila škola J. A. Komenského ze slovenského Púchova a bronzovou medaili vybojovala základní škola z Velkého Ořechova. Porota také udělila cenu Best Image pro nejlépe oblečené publikum ZŠ a MŠ Záriečie ze Slovenska . Ta svým oblečením nejvíce pasovala k soutěžnímu družstvu a měla jednotnou image. Zvláštní cenou, za mimořádný počin ve vztahu k soutěži, porota ocenila základní školu z Valašských Klobouk, Centrum volného času Včielka Púchov ze Slovenska a opět ZŠ a MŠ Záriečie.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 29 základních škol, z toho 5 škol ze sousedního Slovenska, města Púchova a jeho okolí. Všechna soutěžící šestičlenná družstva tak povzbuzovalo početné obecenstvo, čítající na 1.000 žáků.

Mezi účastníky soutěže zavítal radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje Petr Navrátil, primátor města Púchova Rastistlav Henek a náměstkyně primátora města Zlína pro oblast školství a sociální Kateřina Francová. Všichni tři krátce pozdravili účastníky a popřáli soutěžícím i organizátorům úspěšný průběh akce. Žáci základních škol jim na odměnu věnovali několik bouřlivých mexických vln a ovací.

Návštěvu soutěže si nenechal ujít ani ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček. Městská policie Zlín totiž dlouhodobě spolupracuje při organizaci soutěže. Zajišťuje jak bezpečnost účastníků, tak pravidelně připravuje jednu ze soutěžních disciplín.

Bouřlivě účastníci soutěže popřáli Václavu Upíru Krejčímu k jeho jubileu, zazpívali mu společně tradiční narozeninovou píseň „Upír má narozeniny“.

Stejně jako předchozí ročníky, i tento nechyběli na Zlínském vorvani zástupci handicapované mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín. Ti nejen připravili ukázku jedné ze svých sportovních disciplín s názvem Boccia, ale si i v této disciplíně následně zasoutěžili se žáky soutěžních družstev.

Soutěžící družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělí body. „Rozhodujícím kritériem pro celkové hodnocení soutěží není pouze co nejrychlejší čas, ale také kvalita provedení dané disciplíny. Celkový počet bodů může ale ještě ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení uděluje družstvům kladné či záporné body.

Další informace na www.vorvan.zlin.cz.

Jedinečnou atmosféru si vychutnejte díky kameře Zlin.cz.

Video

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam