Trenér Bohumil Páník: dobrý rok může mít stejné pokračování

Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)
Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)
Sport 15. 12. 2015 | Autor: Jan Čada

Má to na konci roku někdo tuplovaně sváteční. Třeba úspěšný trenér úspěšných zlínských fotbalistů Bohumil Páník oslaví narozeniny 31. prosince. Dárky dostal v hojném počtu už během báječného podzimu, kdy svůj tým dovedl na parádní 6. místo fotbalové nejvyšší soutěže. A třebaže má on i  jeho mančaft pár dnů volna, na fotbal myslí samozřejmě neustále.

Jaké byly hlavní přednosti Vámi vedeného týmu, nejpříjemnějšího překvapení Synot ligy?

Dá se na to dívat z mnoha pohledů. Asi bychom si měli uvědomit, že do horních pater tabulky nás přivedly kolektivní duch, soudržnost, týmovost, schopnost hrát jednoduše, ale i velmi takticky.

Vybavíte si nejlepší a nejhorší zápas v lize?

Nerad bych to tak specifikoval, spíš mne těší, že jsme nezklamali ani proti top týmům, třeba Spartě či Plzni. I tam jsme měli velmi slušné pasáže. Za zklamání asi můžeme považovat domácí porážku s Teplicemi, ta byla opravdu zbytečná.

Kapitán Železník s největší pravděpodobností zamíří za nabídkou Slavie. Už se Vám rýsují jeho potenciální náhradníci?

Větší prostor logicky dostanou vepředu Jordan a Fantiš, ten byl dlouho zraněný, ale své kvality jistě ukáže. Pořád hodláme hrát na dva útočníky, to se velmi osvědčilo.

Co další odchody?

Příliš s nimi nepočítáme, naopak bychom některá hostování rádi dotáhli k přestupům a rozhlížíme se ještě po posile do útoku. Čtyři kvalitní útočníci jsou optimálním počtem.

Zimní přípravu už máte narýsovánu?

Jistě, počítáme nejdříve s domácími podmínkami, také s utkáními v zimní Tipsport lize. Pak bychom koncem ledna rádi někam za teplem na kvalitní terény.

Na jaře máte doma velmi těžké top soupeře. Spartu, Plzeň, Mladou Boleslav...

To je velmi motivující, těšíme se na zmíněné týmy, ale taky na to, že nabídneme divákům skvělou podívanou a oni nám stejné podívání se na plné tribuny.

Jak se Vám pracovalo s asistentem Janem Sombergem?

Výborně, Honza je mladší, výborný kluk, zúročil už docela bohaté zkušenosti, umí třeba s technikou, je přizpůsobivý. Opravdu to z daleko více důvodů klapalo.

Copak si přejete pod stromeček? A do nového roku?

Pohodu, zdraví, dobrou mysl. A taky sníh, ten by neměl chybět. A čtenářům Zlin.cz, který mám rád, hodně radosti, optimismu. Prostě, aby měl dobrý rok stejné pokračování.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam