Ve Zlínském kraji hasiči během silvestrovské noci vyjížděli k hořícím autům, stromům i hnojníku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 1. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského kraje zasahovaly v průběhu silvestrovské noci u sedmnácti událostí. Jak server Zlin.cz informoval mluvčí hasičů Libor Netopil, jednalo se o požáry aut, stromů či hnojiště, ale také o havárie vodovodního potrubí.

"Průběh letošních novoročních oslav lze z pohledu profesionálních hasičů hodnotit jako klidný a bez složitých zásahů. Od včerejší 18. hodiny do dnešní šesté hodiny ranní byly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyslány k sedmnácti hlášeným událostem. Z tohoto celkového počtu událostí bylo deset požárů, čtyři technické zásahy, jedno vyproštění osoby z výtahu, jeden planý poplach a jedna dohlídka při ohňostroji," konstatoval Netopil.

K prvnímu zásahu byli poslední loňský den v 18.05 vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky. Jednalo se o technický zásah v Brumově – Bylnici, kde došlo k porušení vodovodního potrubí a zaplavení několika ulic.

Po 19. hodině zasahovaly dvě jednotky hasičů na místě požáru hnojiště u obce Prasklice na Kroměřížsku. "Do půlnoci pak byli hasiči ještě vysláni k požáru stromu v Ratiboři na Vsetínsku, požáru popelnice v Uherském Hradišti, čerpání vody ze sklepů a garáže rodinného domu v Otrokovicích a otevření bytu v Uherském Hradišti," doplnil Netopil.

Bezprostředně po půlnoci byla v rychlém sledu přijata hlášení o požárech vozidel v obci Vysoké Pole na Zlínsku a Starém Městě, požáru deseti tújí v Kroměříži – Vážanech a odpadků v centru Uherského Brodu. V dalších hodinách jednotky hasičů ještě zasahovaly na místě požárů travního porostu u Jablůnky a odpadků v Brumově – Bylnici a Uherském Ostrohu. Všechny hlášené požáry byly rychle likvidovány a nezpůsobily žádné závažné škody.

Asi 35 minut po půlnoci byla na krajské operační středisko ohlášena další havárie vodovodního potrubí, tentokrát v městské části Valašské Meziříčí – Podlesí.

Sérii nočních událostí završil před třetí hodinou ranní zásah jednotky hasičů města Rožnov pod Radhoštěm při záchraně starší osoby, která zůstala uvězněna ve výtahu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam