Dvacetkrát trestaný násilník brutálně zbil svou přítelkyni, skončil ve vazbě

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 7. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Do vazby putoval sedmačtyřicetiletý muž, který ve Zlíně surovým způsobem zmlátil svou třiadvacetiletou přítelkyni. Pro policisty není násilník žádným nováčkem, za své hrubiánství byl už dvacetkrát trestaný, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž svou mladou přítelkyni napadl den před Štědrým dnem. Dívka si pozvala k sobě domů několik známých, včetně přítele, a společně oslavovali. Po nějaké době usnula, mezitím všichni odešli. Vzbudily ji až kopy do hlavy a břicha a údery pěstí. Přítel ji začal surově mlátit ve spánku, důvodem byla zřejmě jeho žárlivost. Žena se nemohla bránit. Jakmile odešel, zavolala svému kamarádovi a poprosila ho, zda by k ní přišel. Když se osmadvacetiletý muž dostavil, zavolal ke zraněné mladé ženě policisty a záchranáře. Ti ji odvezli s těžkým zraněním do nemocnice," konstatovala Kozumplíková.

Kriminalisté začali s vyšetřováním. Po pár dnech se jim podařilo násilníka vypátrat a zadržet v bytě u jeho matky. Muž byl už dvacetkrát soudně trestaný pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. Naposledy se z věznice vrátil 5. října loňského roku, pobyl si tak na svobodě necelé tři měsíce.

Na návrh státního zástupce souhlasil soudce s umístěním agresora do vazební věznice zejména z důvodu, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou ho policisté vyšetřují. Navíc by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. Napadená žena později policistům řekla, že to není poprvé, kdy ji přítel napadl, není tak vyloučeno, že se trestní kvalifikace ještě zpřísní.

Násilníkovi hrozí za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu až 10 let vězení.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam