Ledovka zaměstnala také zlínské strážníky, pomáhali chodcům i řidičům

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Hasiči a policie 11. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před sobotní a nedělní ledovkou byla více než důvodná. Déšť, který během sobotního dopoledne padal na promrzlé chodníky a silnice, rychle namrzal a vytvářel nebezpečnou ledovku, popsal serveru Zlin.cz zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Během dopoledních hodin přijímalo stálé operační centrum Městské policie Zlín spoustu oznámení o neschůdných a nesjízdných cestách a chodnících.

Několik minut po půl desáté vyjížděla hlídka strážníků na žádost dispečerky Zdravotnické záchranné služby na ulici SNP, kde na ledu upadla seniorka. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o dvaadevadesátiletou tamní obyvatelku, která se při pádu udeřila do hlavy. Aby neprochladla, odvedli ji do vchodu jednoho z domů a starali se o ni, dokud nepřijela záchranka. Ta odvezla zraněnou ženu do nemocnice.

Před polednem pak zasahovala hlídka MP Zlín z okrsku Kostelec – Štípa na silnici, která spojuje místní část Štípa s městem Fryšták. "Ačkoliv je silnice označena dopravními značkami, že se v zimě neudržuje, najelo sem několik řidičů, kteří se v důsledku sklonových poměrů komunikace ocitli v ledové pasti," popsal situaci Janík.

Strážníci nebezpečné místo nejprve označili pomocí výstražného zařízení na služebním vozidle. Když zjistili, že na místě není nikdo zraněný ani se nestala škoda na majetku, pomohli řidičům přivézt ze zlínské zoo posypový písek a pomohli vyprostit i jedno z vozidel, které skončilo mimo vozovku.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam