Jiří Marušák: dvě trefy za tři body. Zlín – Vítkovice 3:1

ZLÍN - Naše redakce mu k nedávným čtyřicátinám přála mimo jiné hodně sil. A ono to zjevně funguje. Jiří Marušák jich měl v neděli na rozdávání, zvláště jeho druhý pojišťovací gól na konečných 3:1 v bitvě o šest bodů s Vítkovicemi, to tedy byla pecka! A kdyby měl brankář hostů Kantor v levé šibenici pavouky, tak jsou na cimprcampr.

Zápas se hrál jen na jednu třetinu. Tedy gólově, samozřejmě. Vše podstatné se událo ve druhé dvacetiminutovce. A jinak než v přesilovce góly nepadaly.

Nejdříve ve 25. minutě nabil Žižka při Zdráhalově vyloučení Holíkovi a ten pěkným nápřahem propálil Kantora.

Za chvíli šel pykat na dvakrát dvě minuty domácí kapitán Veselý, s výrokem rozhodčích rozhodně spokojen nebyl. Ovšem Olesz ve vítkovickém dresu stoprocentně ano. Čerešňák vypálil a na bleskovou teč Kašík reagovat nemohl.

Pak se vítkovický dravec navrátivší se nedávno ze Švýcarska prezentoval znovu, nádherně se uvolnil i vystřelil, jenže Kašík byl lapačkou ještě bystřejší. Moc hezký a možná zlomový moment.

Další dvě přesilovky totiž využil zlínský ranař, obránce Marušák, oba góly padly znovu v přesilovkách a byly lahůdkové.

Poprvé neměl střelec nabito úplně ideálně, ale přesto ve složité pozici rozjásal stadion.

Podruhé pak po bleskové výměně – střídačka – led + Žižka – Marušák napálil puk tak dokonale, že srdce fandů jásají ještě teď. Aby ne, Zlín se vzdálil nechtěné jedenácté příčce už na poctivých šest bodů.

PSG Zlín – Vítkovice Steel 3:1.