Do Bystřice zavítá záhadolog Kučera, povykládá o tajemství zmizelého zlatého vlaku nacistů

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Co se děje 18. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Městská knihovna v Bystřici pod Hostýnem chystá zajímavou přednášku spisovatele a záhadologa Milana Zachy Kučery na téma nacistického vlaku naplněného zlatem, který za záhadných okolností zmizel někde v Polsku. Serveru Zlin.cz to za bystřickou radnici uvedla Vendula Perůtková.

Záhada zmizelého vlaku nacistů hýbala médii v Česku i v Polsku v druhé polovině loňského roku. "To byl také důvod, proč bystřická knihovna přednášku Milana Zachy Kučery, autora bestselleru Největší tajemství Třetí říše, zařadila do svého programu," konstatovala Perůtková.

Dva muži, Polák a Němec, v srpnu 2015 informovali úřady o nálezu legendárního pancéřovaného 150 metrů dlouhého vlaku, který údajně zmizel na konci války na cestě z Wroclawi do Walbrzychu a měl převážet zlato a cennosti maďarských židů z trezoru centrální banky z obleženého Breslau (Wroclawi) do Berlína. Hledači pokladů se domnívají, že by mohl být v některé z podzemních štol rozsáhlého komplexu Riese, jenž v okolí Walbrzychu vznikl během války. Zlatá horečka ještě zesílila poté, co náměstek ministra kultury a generální inspektor historických památek Piotr Žuchowski prohlásil, že si je po zhlédnutí snímků z radaru na 99 procent jist, že záhadný vlak s nacistickým zlatem skutečně existuje.

Hlavním obsahem besedy je nastínit návštěvníkům, co se vlastně kolem ztraceného vlaku od údajného nálezu výše zmíněné dvojice hledačů pokladů všechno stalo. Jak reagovaly úřady místní samosprávy, jak se do celé věci vložilo ministerstvo kultury, přes manévry armády, záhadný požár v lokalitě až po úplné hermetické uzavření oblasti možného výskytu vlaku.

"Co ve ztraceném vlaku bylo je stále předmětem několika hypotéz - od 300 tun zlata z banky ve Wroclawi (tehdy Breslau), až po tajné či chemické zbraně hitlerovy armády. Přednáška o zlatém vlaku se v bystřické knihovně uskuteční 27. ledna v 17.00," doplnila Perůtková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam