Zlínský kraj podpoří na Slovácku péči o zraněné živočichy

Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice (Foto: www.stanicebuchlovice.ic.cz)Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice (Foto: www.stanicebuchlovice.ic.cz)
Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice (Foto: www.stanicebuchlovice.ic.cz)
Politika a ekonomika 18. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

BUCHLOVICE - Poskytnutí dotace 250 tisíc korun základní organizaci Českého svazu ochránců přírody Buchlovice odsouhlasili krajští radní a doporučili její schválení krajským zastupitelům. Příjemce dotaci z Fondu Zlínského kraje využije na provoz Záchranné stanice volně žijících živočichů Buchlovice v letošním roce, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

"Záchranná stanice v Buchlovicích, která zajišťuje péči o zraněné živočichy z většiny území kraje, je na dotaci Zlínského kraje existenčně závislá. Bez ní by jen stěží mohla pokračovat ve své záslužné činnosti. Proto jsme se rozhodli jí pomoci. Zvláště, když ze statistické evidence stanice vyplývá, že v poslední době dochází k nárůstu příjmu zraněných živočichů," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Ivan Mařák, zodpovědný za životní prostředí.

Buchlovičtí ochránci přírody provozují Záchrannou stanici volně žijících živočichů od roku 2003. Stanice je součástí areálu Státního zámku Buchlovice. Hlavním posláním stanice je svoz, příjem a ošetření zraněných živočichů a jejich příprava na vypuštění zpět do přírody. Kromě toho se věnuje také environmentálnímu vzdělávání a prevenci zranění či kolizí s volně žijícími zvířaty. Stanice je akreditována Ministerstvem životního prostředí a je součástí Národní sítě záchranných stanic.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam