Lázně Luhačovice navštívilo téměř 33 tisíc hostů

Ilustrační foto (Foto: Lázně Luhačovice)Ilustrační foto (Foto: Lázně Luhačovice)
Ilustrační foto (Foto: Lázně Luhačovice)
Politika a ekonomika 19. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Do Lázní Luhačovice zavítalo v uplynulém roce téměř 33 tisíc lidí. Návštěvnost je podobná jako v předchozím roce, zvýšil se ale počet pobytových dnů, serveru Zlin.cz to uvedl generální ředitel společnosti Eduard Bláha.

Dlouhodobý trend, kdy většinu hostů tvoří tuzemská klientela, se v loňském roce nezměnil. "Klienti s plnou nebo částečnou úhradou od zdravotních pojišťoven se na celkovém počtu pobytových dnů podílejí více než z 55 procent. Zahraniční klientela dlouhodobě tvoří okolo 10 procent,"  poznamenal Bláha.

Ze zahraničních návštěvníků si Lázně Luhačovice nejvíce oblíbili lidé z Rakouska a Slovenska. Jezdí sem ale také lidé z Německa, Izraele nebo Ruska.

Počet návštěvníků se v lázních loni pohyboval okolo 33 tisíc, což je podobné jako v roce 2014. O celkem pět procent ale stoupl počet pobytových dnů. Zvýšený zájem byl především o léčebné pobyty hrazené zdravotními pojišťovnami u dospělých i u dětí. Dobré výsledky podle Bláhy ovlivnila nejen nová právní úprava platící od počátku loňského roku, ale vliv mělo i zrušení stokorunového regulačního poplatku od ledna roku 2014. Nová legislativa prodloužila u některých indikací délku lázeňské péče z 21 na 28 dní.

Letos chystají Lázně Luhačovice několik novinek. Půjde například o nové typy relaxačních pobytů, slevové karty nebo speciální pobyt doplněný o výuku tance. "Věříme, že hostů mířících do Luhačovic bude i nadále přibývat," dodal Bláha.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam