Martin Berdych: s Federerem to bude bitva

Tomáš Berdych (Foto: Facebook Tomáš Berdych)Tomáš Berdych (Foto: Facebook Tomáš Berdych)
Tomáš Berdych (Foto: Facebook Tomáš Berdych)
Sport 25. 1. 2016 | Autor: Jan Čada

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Už jde do tuhého. Nejen na Australian open. Tenisová horečka logicky stoupá i ve Valašském Meziříčí. Čtvrtfinálovou bitvu svého syna s legendárním Švýcarem Federerem na prvním letošním grand slamu bude určitě pozorně sledovat jeho první trenér a hlavně otec Martin. A také maminka Hana, pochopitelně.

Už jste vstřebal drama v osmifinále se Španělem Bautistou Agutem?

Určitě, soupeř hrál moc dobře, Tomáš to měl těžké, ale prosadil se mimo jiné i útočnou hrou. To mi udělalo radost. Ale málem jsme s ženou kvůli tomu, že kluci hráli dramatický, dlouhý zápas prošvihli dopolední nedělní tenis s přáteli, stihli jsme to tak tak, ale dodívat jsme se museli.

Teď přijde Federer, legenda, co říct více...?

Je to pořád pan Tenista, úžasný borec. Při posledním utkání na Masters v Londýně byl jasně lepší, Berďa se držel jen do stavu 4:4 v prvním setu. Za poslední tři roky má Švýcar jasně pozitivní bilanci, všechny čtyři zápasy vyhrál. Je favoritem, ale kluk kůži zadarmo nedá, to jsem si jistý. Bude to bitva.

Říkal Vám to?

To ani nemusí, voláme si vždycky večer jejich času, ten rozdíl je jak známo desetihodinový.

Takže si v úterý s manželkou přivstanete...

Jasně, jsme zvyklí, už ani pomalu nevím, kdy je den a kdy večer. Nezačne se dříve než v půl páté ráno našeho času, tak na spánek přece jen čas bude.

Co by se muselo stát, abyste se vydali do Melbourne?

Musely by přijít ještě dvě výhry, bude to strašně těžké, v cestě by pak případně v semifinále stál zřejmě Djokovič. Na finále bychom se vypravili. Kdyby nebyly letenky, jedu třeba na kanoi. (smích)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam