Uherskohradišťská radnice opraví sportovní areál u ZŠ Za Alejí

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Politika a ekonomika 26. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Město Uherské Hradiště hodlá zrekonstruovat sportovní areál u Základní školy Za Alejí na sídlišti Mojmír. Zastupitelé už podali žádosti o dotace, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Pášma.

Záměrem města je opravit zanedbaný sportovní areál tak, aby sloužil ze sportovního hlediska v nejvyšší možné míře a aby jej také mohla využívat veřejnost. Celkový rozpočet na rekonstrukci sportoviště přesahuje 26 milionů korun. Současný asi dva hektary velký areál je zastaralý, nemoderní a také jeho technický stav již nesplňuje požadovaná kritéria pro sportování.

"V plánech proto máme kompletní rekonstrukci atletické dráhy o čtyřech drahách s následnou pokládkou tartanu, využití plochy uvnitř oválu, rekonstrukci a přemístění skoku do dálky s umělým sportovním povrchem, pokládku umělého sportovního povrchu na stávající asfaltovou plochu dvou stávajících hřišť s multifunkčním využitím, doplnění o skok vysoký, vrh koulí a umístění venkovních posilovacích strojů," vyjmenoval starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha s tím, že nyní se jedná o investiční záměr a definitivní podoba hřiště může být ještě upřesňována.

Nově bude vytvořeno také zázemí sportovního areálu jako jsou šatny, sociální zázemí včetně napojení na inženýrské sítě, vybudováno bude parkoviště, plochy pro úschovnu kol a mopedů. Součástí stavebních prací je rovněž oplocení areálu, vybudování sedacích ploch a umístění mobiliáře, areálové orientační osvětlení, vybudování rozvodů sítí, zasakovacích objektů, komunikací a sadových úprav.

Areál se nachází na největším uherskohradišťském sídlišti Mojmír, kde žije asi pět tisíc obyvatel. Důstojné prostory pro sportování široké veřejnosti tu ale dosud chybějí. Jednou z variant je proto zpřístupnit jej všem obyvatelům města. Aktuálně totiž areál využívá pouze škola, hřiště není oficiálně určeno pro veřejnost. "To chceme po rekonstrukci změnit, aby sportovní areál byl přístupný komukoli a kdykoli. Je to také jedna z podmínek dotačního titulu," uvedl starosta. Bez dotací není v možnostech města stavbu v takovém objemu zrealizovat, proto uherskohradišťská radnice zažádá o dotaci prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam