Valašskomeziříčská radnice řešila loni čtyři petice a 44 stížností

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 26. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Celkem čtyři petice a 44 stížností adresovali občané během loňského roku Městskému úřadu Valašské Meziříčí. Zatímco počet petic se oproti roku 2014 nezvýšil, u podání došlo k nárůstu o necelých 37,5 procenta, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Renata Votrubová.

"Petice směřovaly proti vybudování parkoviště v ulici Krátká a uvažované stavbě marketu v prostoru stávajícího autobusového nádraží či proti záměru výstavby dopravního terminálu v areálu bývalé Křižanovy pily. Další petice se týkala vybudování kanalizace v ulici Za Drahou," informovala Hana Plevová, vedoucí útvaru interního auditu a kontroly.

V loňském roce bylo evidováno, šetřeno a vyřízeno 44 podání. "Počet stížností podaných městskému úřadu v loňském roce se zvýšil oproti roku 2014 o 12 podání. Pozitivní je, že ze 44 stížností bylo 31 nedůvodných. Devět stížností bylo označeno jako důvodné, dvě jako částečně důvodné, jedna je v řešení a jedna stížnost byla předána jinému orgánu" uvedla Hana Plevová.

Loňské stížnosti se týkaly například rušení nočního klidu z důvodu hlasité hudební produkce nebo umístění reklamy na balkoně či nevhodné malby na fasádě souseda.

Lidé ve svých stížnostech také poukazovali na chování úředníků. "Obdrželi jsme celkem 15 stížností na postup proti nevhodnému chování úředních osob nebo proti postupu správního orgánu. Z toho bylo 13 nedůvodných, pouze jedna stížnost byla vyhodnocena jako částečně důvodná a jedna je stále v řešení," uzavřela Plevová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam