Ve Zlínském kraji odstartoval příjem žádostí o kotlíkové dotace

Foto: Ludvík ValouchFoto: Ludvík Valouch
Foto: Ludvík Valouch
Co se děje 26. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji odstartoval v pondělí 25. ledna příjem žádostí o kotlíkové dotace a zájem lidí byl veliký. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Příjem žádostí o podporu z Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech, tedy takzvané kotlíkové dotace, začal v 7.30 hodin a fronta se před krajským úřadem tvořila už od ranních hodin.

"Pracovníci z Odboru Řízení dotačních programů Krajského úřadu Zlínského kraje přijali od 7.30 do 13.30 asi 950 žádostí o dotace. Ty budou průběžně kontrolovány a vyhodnocovány. Pokud pracovníci úřadu zjistí nedostatky z hlediska formálních náležitostí, budou žadatelé postupně vyzýváni, aby své žádosti doplnili," konstatovala Janečková.

Příjem žádostí bude pokračovat i v dalších dnech. "Konečný termín pro předkládání žádostí je 10. března. Nicméně pokud se ukáže, že peníze na takzvané kotlíky jsou v první vlně již vyčerpány, může být program zastaven i dříve. O tom bychom samozřejmě veřejnost informovali v předstihu," dodala mluvčí.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam