Směr Belek: Zlínští fotbalisté už jsou v Turecku

Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 26. 1. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Časný budíček, ranní přesun do Vídně a pak odlet. Do turecké Antalye to jsou dvě hodinky letu. A odtamtud hodina jízdy z letiště do přímořského resortu v Beleku. Mimochodem tam to dobře poznali zlínští hokejisté. Pro fotbalisty Zlína ovšem docela novum. I když mnozí Tureckou riviéru znají z jiných dresů.

"Máme za sebou tvrdou přípravu, úspěšné výsledky, prvenství v Tipsport lize, je toho hodně pozitivního, věřím, že to bude v tomto duchu pokračovat," říkal před odletem trenér fotbalistů zlínského Fastavu Bohumil Páník.

Při sčítání hráčů dospěl k číslu dvaadvacet, mezi úplně novými tvářemi Senegalec Diop, který už nastoupil v dresu Zlína při vyvrcholení zimní ligy na Vyšehradě.

Soupeři jsou málo známí, ale stěží vyzpytatelní a už vůbec ne podcenitelní.

"To ani náhodou, jsou to týmy z Kazachstánu a Gruzie, v obou destinacích jde fotbal rychle nahoru. Ale my máme kluky, kteří by si něco podobného v myšlenkách nepřipustili," dodával trenér.

Zlín čekají tři duely, zahrají si určitě všichni, po týdnu návrat. V Turecku se bude hrát na přírodních trávnících, odpolední teploty by se měly pohybovat někde kolem patnáctky. O moc chladněji by u nás být v dalších dnech nemělo. Přínos ovšem bude v kvalitních terénech a přímořském klimatu.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam