V Rožnově evidují mezi ztráty a nálezy i řadu kuriozit, například sud či koťata

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 29. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Velmi pestrý je seznam předmětů, které byly v loňském roce evidovány v rámci ztrát a nálezů na Městské policii Rožnov pod Radhoštěm. Mezi kuriózní nálezy patří taška nových knížek, chladící taška s jídlem nebo koťata v košíku na kolo, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Za uplynulý rok eviduje rožnovská městská policie celkem 44 nálezů, o rok dříve to bylo 73 nálezů. "Je mezi nimi například sportovní taška plná nových knížek, kosmetika, tablet, chladící taška s jídlem či plynová pistole. A nalezena byla také koťata," vypočítal ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař. "Co se týče četnosti, tak opět v loňském roce lidé nejvíce ztráceli klíče jak od domů tak i vozidel, různé doklady nebo levné mobilní telefony. A stále u nás z roku 2014 evidujeme pivní sud nebo soupravu zimních kol na motorové vozidlo," doplnil ředitel Pilař.

Pokud hodnota nálezu je v nepoměru k nákladům na jejich uskladnění, tyto věci ani do agendy nálezů strážníci nepřijímají. "Tady bychom se rádi obrátili na rožnovskou veřejnost s výzvou k odvezení si případných nalezených věcí z našeho skladu. Například u starých kol totiž v nejbližší době provedeme jejich likvidaci," upozornil Aleš Pilař.

Hodnotnější nálezy odevzdané v roce 2015 jsou vyhlášeny na webových stránkách města Rožnov pod Radhoštěm pod odkazem Nálezy a jsou ponechány v úschově na městské policii tři roky od jejich nalezení.

"Velmi příjemným zjištěním je skutečnost, že lidé daleko častěji nosí do nálezů také cenné věci nebo peněženky s doklady a hotovostí. Mnozí z nich dokonce odmítají zákonné nálezné. U dokladů snadno zjistíme majitele, kteří se pak nezřídka s poctivými a slušnými nálezci potkávají. A jsou to velmi milá setkání," uzavřel ředitel rožnovských strážníků.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam