V Rožnově evidují mezi ztráty a nálezy i řadu kuriozit, například sud či koťata

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 29. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Velmi pestrý je seznam předmětů, které byly v loňském roce evidovány v rámci ztrát a nálezů na Městské policii Rožnov pod Radhoštěm. Mezi kuriózní nálezy patří taška nových knížek, chladící taška s jídlem nebo koťata v košíku na kolo, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Za uplynulý rok eviduje rožnovská městská policie celkem 44 nálezů, o rok dříve to bylo 73 nálezů. "Je mezi nimi například sportovní taška plná nových knížek, kosmetika, tablet, chladící taška s jídlem či plynová pistole. A nalezena byla také koťata," vypočítal ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař. "Co se týče četnosti, tak opět v loňském roce lidé nejvíce ztráceli klíče jak od domů tak i vozidel, různé doklady nebo levné mobilní telefony. A stále u nás z roku 2014 evidujeme pivní sud nebo soupravu zimních kol na motorové vozidlo," doplnil ředitel Pilař.

Pokud hodnota nálezu je v nepoměru k nákladům na jejich uskladnění, tyto věci ani do agendy nálezů strážníci nepřijímají. "Tady bychom se rádi obrátili na rožnovskou veřejnost s výzvou k odvezení si případných nalezených věcí z našeho skladu. Například u starých kol totiž v nejbližší době provedeme jejich likvidaci," upozornil Aleš Pilař.

Hodnotnější nálezy odevzdané v roce 2015 jsou vyhlášeny na webových stránkách města Rožnov pod Radhoštěm pod odkazem Nálezy a jsou ponechány v úschově na městské policii tři roky od jejich nalezení.

"Velmi příjemným zjištěním je skutečnost, že lidé daleko častěji nosí do nálezů také cenné věci nebo peněženky s doklady a hotovostí. Mnozí z nich dokonce odmítají zákonné nálezné. U dokladů snadno zjistíme majitele, kteří se pak nezřídka s poctivými a slušnými nálezci potkávají. A jsou to velmi milá setkání," uzavřel ředitel rožnovských strážníků.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam