Valašské Meziříčí má na letošní rok schodkový rozpočet

starosta města Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)starosta města Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
starosta města Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Politika a ekonomika 3. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Valašské Meziříčí schválilo pro letošní rok rozpočet se schodkem téměř 80 milionů korun. Příjmy činí 409 milionů a výdaje 488 milionů, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Schodek město dorovná zůstatky na bankovních účtech. „Na investice plánujeme přes 141 milionů korun, což je skoro o 30 milionů více než loni,“ uvedla Votrubová.

Dosud Valašské Meziříčí hospodařilo podle pravidel rozpočtového provizoria. Rozpočet je navržený jako deficitní. „Schodek bude vyrovnán nedočerpanými prostředky z úvěru přijatého v roce 2015 ve výši 6,8 milionu korun, příjmy z vrácených půjčených prostředků na soustavu CZT ve výši šest milionů korun a zůstatky na bankovních účtech města z roku 2015 ve výši 79 milionů korun,“ objasnil šéf finančního odboru Zdeněk Studeník.

Mezi největší investice bude patřit rekonstrukce parkoviště na ulici Palackého, bezbariérový chodník Bynina, zateplení ZŠ Žerotínova, regenerace panelového sídliště Křižná a smuteční obřadní síň,“ vyjmenoval starosta Robert Stržínek.

Objem provozních výdajů se každý rok ve Valašském Meziříčí pohybuje kolem 350 milionů korun. „Jsou to výdaje v oblastech, které musí město financovat v rámci svého poslání. Jsou to tedy především příspěvky na provoz pro zřizované základní a mateřské školy, příspěvek pro Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, městskou knihovnu nebo Středisko volného času Domeček, dále výdaje na dopravu, svoz a sběr odpadů, údržbu a opravu komunikací a veřejného osvětlení,“ dodala Votrubová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam