Sídlo Zlínského kraje nabízí dvě nové výstavy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Kultura 3. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Dvě nové výstavy je možné v současné době vidět v sídle Zlínského kraje v Baťově mrakodrapu. Ve třetím patře představuje svou tvorbu fotoklub Beseda Otrokovice, v 16. patře jsou k vidění mandaly a automatické kresby Terezy Bařinkové, informoval server Zlin.cz Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Obě výstavy potrvají do konce února. „Na výstavě fotoklubu Besedy Otrokovice jsou zastoupené práce hned několika jeho členů a členek. Odpovídá tomu i žánrová pestrost vystavených snímků,“ uvedl Vandík. Podle něj jsou k vidění krajinářské fotografie, portréty, makrofotografie, ale také díla hraničící s abstraktní tvorbou.

Otrokovický fotoklub vznikl už v roce 1949. Za tu dobu jím prošly témě tři stovky amatérů. „V současné době čítá přes 30 členů,“ doplnil Vandík.

Tereza Bařinková na své výstavě představuje mandaly a automatické kresby malované akvarelovými pastelkami na papíře. „Mandala je obrazem pro relaxaci a terapii. Je složena z tvarů a barev, které dohromady dávají harmonický celek. Ten koncentruje energii do jednoho bodu, místa na papíře,“ uvedla Bařinková. Dodala, že mandala je vyjádřením touhy, potřeby, myšlenky a zároveň jejím naplněním a odpovědí na otázky. „Působí vizuálně, beze slov na duši člověka,“ doplnila autorka.

Setkat se s ní bude možné na vernisáži spojené s komentovanou prohlídkou a krátkým hudebním vystoupením, což je v plánu ve čtvrtek 18. února v 17:00.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam