Rožnov schválil kácení nebezpečných stromů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 3. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město Rožnov pod Radhoštěm schválilo pokácení tří borovic lesních, smrku ztepilého, smrku pichlavého a jírovce. Důvodem bylo hrozící nebezpečí, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Šest stromů se pokácí na čtyřech místech v únoru. „Město o kácení požádalo příslušný odbor životního prostředí na základě požadavků občanů bydlících v dotčených lokalitách. Jedná se o kácení smrku ztepilého a dvou borovic lesních na ulici Travinářská, borovice lesní a jírovce na ulici 5. května a smrku pichlalého na ulici Čs. Armády,“ uvedl Pavel Solanský z odboru správy majetku rožnovské radnice.

Podle něj se kácení provede ve veřejném zájmu ochrany zdraví uživatelů přilehlých komunikací. „Ve většině případů jsou to mohutné stromy, které mnohdy přesahují výšky obytných domů. U některých hrozí riziko vývratu nebo vylamování větví především při zatížení sněhem,“ sdělil Solanský.

Doplnil, že u dalších dochází při poryvech větru k nárazům větví do fasád domů, kde hrozí jejich poškození. „Část stromů silně prosychá a má pouze zbytkovou vitalitu. Bohužel není předpoklad její regenerace. Za všechny pokácené stromy byla nařízena náhradní výsadba stromovými dřevinami nebo keři,“ dodal Solanský.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam