Zlínská matrika loni zapsala přes 2400 dětí

Letošní první zlínské dítě dostalo jméno Vojta (Foto: MěÚ Zlín)Letošní první zlínské dítě dostalo jméno Vojta (Foto: MěÚ Zlín)
Letošní první zlínské dítě dostalo jméno Vojta (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 3. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Celkem 2429 dětí zapsala v loňském roce zlínská matrika. Z toho bylo 1228 chlapců, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Téměř všechny děti zapsané do zlínské matriky se narodily v Krajské nemocnici T. Bati. „Výjimkou byly dvě holčičky. Jedna přišla na svět v Provodově, druhá přímo ve Zlíně,“ uvedl Dvořák. Doplnil, že se v roce 2014 narodilo ve Zlíně 2326 dětí, v roce 2013 jich bylo 2400 a v roce 2012 jich bylo 2405.

Z hlediska oblíbenosti jmen pro novorozené děti vyhrála Eliška. Loni tak rodiče pojmenovali hned 73 dcer. „Byl to jednoznačně nejvyšší počet,“ upozornila Helena Merianová z oddělení matrik a ověřování zlínského magistrátu. Dodala, že druhým nejoblíbenějším jménem byl v minulém roce Jakub, následoval Tomáš, Jan, Filip, Adam, Adéla, Anna, Sofie, Natálie a Tereza.

V loňském roce nedostávaly podle Dvořáka děti narozené ve Zlíně žádná exotická nebo jinak výjimečná jména. „Ze jmen, která nejsou tak častá, se objevilo například Rafael, Nikodém, Prokop, Emanuel, Dorian, Arnošt, Alfréd, Rupert, Egon, Anděla, Antonína, Babeta nebo Maxima,“ vyjmenovala Helena Merianová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam