Třídil papír, našel 56 nábojů do samopalu

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Hasiči a policie 3. 2. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Tuny, desítky, stovky tun. Tvrdý kartonový i měkký papír. To je denní chleba obsluhy třídící linky ve zlínských Technických službách. Z linky jde papír do lisu a pak se ukládá pro recyklaci do papíren ve zhruba šestisetkilových blocích.

Docela fádní práce u linky i pro Pavla Zajíčka. Zdejší lidé aby byli vybavení doslova ostřížíma očima. A když se tak díval..."naráz jsem uviděl přímo u linky, že se mezi krabicemi kutálí ostrý náboj do samopalu, hned jsem jej poznal, dobře si to pamatuji z vojny," udivuje dělník od linky svým postřehem.

Když pak okolí s kolegy blíže prozkoumali, všimli si několika krabiček a v nich další a další náboje. To už neváhali a kontaktovali policii.

"Udělali to nejsprávnější, co mohli a měli, naši policisté napočítali spolu s kolegy z městské policie celkem 56 nábojů ráže 7,62. Tedy nábojů používaných do samopalu," informovala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

"Bylo docela dobře, že si naši lidé nábojů všimli, kdyby dorazily až do lisu, nemohli bychom vyloučit nebezpečí vyplývající z jejich iniciace," upozornil vedoucí provozního oddělení zlínských technických služeb Jaroslav Divoký.

Ten připomněl i jinou věc. Poměrně často na lince nacházejí třeba prázdné peněženky, nezřídka i s doklady ale zásadně bez peněz, jindy tu našli naprostou kuriozitu, kterou byla pohřební urna.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam