Hala Na Lapači ve Vsetíně už opět slouží sportovcům

Foto: Jiří ŽůrekFoto: Jiří Žůrek
Foto: Jiří Žůrek
Co se děje 9. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Více než půlroční čekání sportovců na znovuotevření sportovní haly Na Lapači skončilo. Hala má za sebou zásadní rekonstrukci a už je sportovcům opět k dispozici, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Adéla Kousalová.

Práce začaly v hale Na Lapači na počátku loňského léta. Zhotovitelskou stavební firmu čekalo vyztužení střešní konstrukce objektu, jeho celkové zateplení včetně nové fasády a výměna oken. Ta byla navíc vybavena moderními venkovními žaluziemi. "Na tuto část rekonstrukce, která celkově vyšla na 9,4 milionu korun bez DPH, se nám podařilo získat dotaci ve výši 5,3 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí," uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Další etapa rekonstrukce hojně využívaného sportoviště se týkala jeho interiéru. Od října se to v jejích útrobách hemžilo specialisty na osvětlení, vzduchotechniku a dřevěné podlahy. Právě tyto části se totiž dočkaly obnovy. Původní výbojkové osvětlení bylo nahrazeno novým účinnějším, stará nefunkční vzduchotechnika uvolnila místo nové výkonné a výměny se dočkala i palubovka. Ta je nově z bukového masivu, izolovaná od země a položená na pružném dvojitém roštu. "Podlaha nyní splňuje ty nejvyšší požadavky na halové sporty. Měla by být nejen velmi odolná, ale díky své pružnosti také šetrná ke zdraví sportovců," vysvětlil místostarosta Pifka.

Interiér haly se ale dočkal i drobnějších úprav, kterými byla například oprava divácké tribuny, instalace nového dřevěného obložení, oprava omítek a také vybudování rozcvičovacího sálku a hygienického zázemí pro diváky v prostoru bývalého bistra Eso. Zde je také bezbariérové sociální zázemí pro vozíčkáře." Úpravy interiéru jsme původně plánovali až na léto letošního roku. Vzhledem k tomu, že na tento druh prací stejně není možné získat dotační prostředky, rozhodli jsme se nakonec sloučit obě etapy a provést rekonstrukci najednou," doplnil Pifka s tím, že práce v interiéru si vyžádaly z městské pokladny přibližně osm milionů korun bez DPH.

Halu nyní čekají perné dny. Bude totiž obsazena prakticky každý den od rána do večera. Své tréninky a zápasy zde totiž přesunou z náhradních prostor volejbalistky, házenkáři, košíkáři či florbalisté. Případná volná okýnka v rozvrhu hodin, kterých však nebude mnoho, pak bude možné pronajmout i dalším subjektům.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam