Senátoři ze tří krajů bojují za vybudování Palačovské spojky

Foto: Adéla KousalováFoto: Adéla Kousalová
Foto: Adéla Kousalová
Politika a ekonomika 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Tři senátoři ze tří krajů bojují o vybudování Palačovské spojky, která spojí Lešnou a Palačov a umožní připojení Valašska na dálniční síť. Spolupracují na tom senátor a vsetínský starosta Jiří Čunek, moravskoslezský senátor Zdeněk Besta a olomoucká senátorka Jitka Seitlová, informovala server Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Setkání senátorů se zúčastnili i starostka městyse Hustopeče nad Bečvou Júlia Vozáková, starosta Hranic na Moravě Jiří Kudláček nebo ředitel zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek. „Vybudování cesty mezi Lešnou a Palačovem propojí budovanou rychlostní silnici R35 u Valašského Meziříčí na silnici R48 u Starého Jičína. Řidiči se tak budou moci pohodlně dostat až k dálnici D1 u Bělotína a odtud pak budou mít rychlejší dopravní spojení s Ostravou, Brnem a Prahou,“ uvedl Čunek.

Podle něj je však stejně důležitý i obchvat Valašského Meziříčí, protože bez něj by to pro Valašsko byla slepá ulice. „Bez obchvatu by vznikla situace, že by po nové cestě přijeli řidiči do Valašského Meziříčí a tam by se provoz zabrzdil, protože Valašské Meziříčí je přeplněné auty už nyní,“ dodala Kousalová s tím, že zahájení Palačovské spojky plánují silničáři od roku 2018 a obchvatu Valašského Meziříčí od roku 2020.

Ředitel zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Chudárek představil časový harmonogram prací a seznámil senátory s výkupem pozemků. „Obeznámil je však také s největší komplikací celé stavby, což je vydání stanoviska dopadu stavby na životní prostředí,“ dodala Kousalová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam