Sparta před branami. Zlínský fotbal mobilizuje to nejlepší. I paní Vlastu

Vlasta Vidličková (Foto: Zlin.cz)Vlasta Vidličková (Foto: Zlin.cz)
Vlasta Vidličková (Foto: Zlin.cz)
Sport 9. 2. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Začíná fotbalová Synot liga a do Zlína přijede na úvod jara pražská Sparta. Zápas to bude jako hrom, to je pár desítek hodin před sobotním výkopem - netradičně ve 14 hodin - jasné každému z přepočetných fandů.

A tak jak známý stratég Bohumil Páník, trenér šestého týmu ligy, nepodcení v přípravě a pak během zápasu jedinou maličkost, tak to nejlepší nasazují Zlíňané na všech dostupných frontách. Třeba při doprodeji vstupenek vsadili na Vlastu Vidličkovou, vždy usměvavou, mimořádně ochotnou dámu, bývalou výbornou atletku, mimo jiné maminku a babičku dvou fotbalových Vlastimilů. Oba hrávali za Zlín a Vlastík nejmladší mimo jiné i za Spartu.

Paní Vidličková rozdávala pohodu i fanouškům, měla na pokladně posledních 300 vstupenek na severní tribunu, zájem byl značný.

"Jsem úplně šťastný, že jsem ještě sehnal lístek, ještě jsem se vrátil pro druhý," povídal jí Petr ze Zlína.

Dva mladíci přišli pro vstupenky s nadějí, že to v sobotu pro Zlín dobře dopadne. "Já sice fandím i Slovácku," říkal jeden z nich Dalibor, ale v tomto utkání přeju samozřejmě ševcům."

Paní Vlasta vyslyšela všechna přání. "To víte, každý by chtěl Spartu porazit, těším se na tu atmosféru, snad vyjde slušné fotbalové počasí a nějaký bodík naši kluci proti favoritovi utrhnou," těší se i ona.

Elánu má paní, která prodává vstupenky na zlínský hokej i fotbal desetiletí, pořád na rozdávání i po osmdesátce. "Víte co, doporučuji každému, nikdy se nepřestávejte hýbat, já ujdu denně pěkných pár kilometrů, v tom je v nejlepším slova smyslu zakleta energie. Každý člověk ji potřebuje, fotbalisté i prodavači zážitků, které oni poskytují," směje se navýsost úžasná dáma, když doprodává zbylé vstupenky na šlágr zahajovacího kola jarní části ligy.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam