Hasiči v plném zápřahu. Střechy v ohrožení, padají stromy

Ilustrační foto (Foto: HZS Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: HZS Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: HZS Zlínského kraje)
Hasiči a policie 9. 2. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍNSKÝ KRAJ - Sotva se úterní odpoledne převléklo za večer, přihlásil se avizovaný silný vítr. Zatímco ve městě Zlíně to ještě kolem 18. hodiny bylo relativně v klidu, na vyvýšených místech byla situace diametrálně odlišná.

"V okolí Ludkovic vyjížděli kolegové na popadané stromy, ve Zlíně na Podlesí se uvolnila střecha, vyjížděli jsme tam i s plošinou. Už do osmnácté hodiny jsme registrovali čtyři výjezdy na popadané stromy a uvolněné střešní krytiny," informoval aktuálně kolem 19. hodiny Pavel Řezníček z Krajského hasičského záchranného sboru.

Situaci by měl silný vítr komplikovat i nadále, naši zpravodajové situaci sledují, podle předpovědí meteorologů by se například na Vsetínsku, ale i ve vyšších polohách Uherskohradišťska mělo k silnému větru přidat i husté sněžení.

Do středečního rána ohlásili hasiči celkem 51 událost, 43 z nich byly podle Libora Netopila, mluvčího Krajského hasičského záchranného sboru v souvislosti s větrem, hasiči zaznamenali i šest požárů a jedno snesení pacienta. 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam