V Holešově vystoupí Vladimír Merta

Vladimír Merta (Foto: Ája Dvořáčková)Vladimír Merta (Foto: Ája Dvořáčková)
Vladimír Merta (Foto: Ája Dvořáčková)
Kultura 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV – Český písničkář Vladimír Merta zazpívá v Holešově. Jeho koncert se uskuteční 1. března v zámeckém New Drive Clubu, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhájská.

Koncert začne v 19:00. „Budu hrát staré i nové písničky, s kytarou, mandolínou, violou, fujarou i flétnou,“ vzkázal holešovskému publiku písničkář, který v lednu oslavil sedmdesátiny. Při té příležitosti vydal desku, čtyřalbum svých starých písní s názvem Podkrovní pásky.

Limitovaná edice čtyř CD Mertových slavných domácích nahrávek z roku 1976 obsahuje téměř 40 písní. Merta vystudoval na FAMU filmovou a televizní scénáristiku a režii. „Jako mladý tíhl také k malbě a poezii, život ho však oklikou vedl především k hudbě, díky níž je u veřejnosti známý nejvíce,“ uvedla Podhájská.

První album Ballades de Prague vydal v roce 1969 v Paříži. „Prosadit svou tvorbu, často inspirovanou českou poezií v rodné zemi, bylo však s ohledem na nepřízeň komunistů mnohem složitější. V sedmdesátých letech mu přesto vyšla alba Pravda o Marii a P. S. Následovala další elpíčka, v roce 1986 získal Merta také Zlatou portu,“ dodala Podhájská.

V současnosti Merta vystupuje v triu spolu s houslistou Janem Hrubým a kytaristou Ondřejem Fenclem. V této sestavě oslavil své sedmdesátiny v pražském Paláci Akropolis.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam