Ve Zlíně se uskuteční benefiční den Život je dar

Ilustrační foto (Foto: KNTB)Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Co se děje 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Druhý ročník benefičního dne Život je dar na podporu onkologie Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se uskuteční v sobotu 20. února na několika místech ve Zlíně. Zájemci budou moct navštívit spoustu hudebních, divadelních, sportovních a tanečních akcí nebo workshopů, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Novinkou druhého ročníku je aukce vzácných podepsaných darů. „Jsou to například dresy nebo hokejové hole předních českých sportovců. Vstupenka na celodenní program bude stát 99 korun,“ uvedla Havlíková.

Benefiční den pořádá stejně jako loni nadační fond VITA DONUM EST. „Vstupenku bude možné koupit na kterékoliv akci z programu. Nově přibyla možnost přispět ve formě vyššího vstupného za 199 korun. Dalším způsobem podpory sbírky je vhození finanční částky do kasičky, která bude umístěna v centru Zlaté jablko v prostorách před pokladnami multikina,“ upřesnil Michal Gaja z realizačního týmu Život je dar.

Kdo chce, může přispět na transparentní účet 107-9060230247/0100. „Veškeré příspěvky zaslané na tento účet, příjem z kasičky a ze vstupného v rámci benefičního dne budou odeslány na účet Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati,“ dodal Gaja.

Zájem organizátorů nemocnici těší. Už první ročník v loňském roce nás mile překvapil, protože akci pořádají vesměs mladí lidé, kterým není lhostejný osud onkologicky nemocných spoluobčanů. Hlavně těm totiž výtěžek akce pomůže. Loni benefice vynesla 153 tisíc korun,“ řekl primář onkologického oddělení Milan Kohoutek.

Přístroje a jiné vybavení pořízené z loňského výtěžku už slouží nemocným. „Konkrétně jsou to infuzní pumpy nebo tolik potřebná klimatizační jednotka do čekárny a v ambulancích klinické onkologie a denního stacionáře,“ upřesnil primář. Peníze z plánované akce chce onkologické oddělení využít na nákup dalších infuzních pump a antidekubitní matraci s kompresorem.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam