Kolegovi půjčil milion na koupi BMW, dlužník se ale k vrácení peněz nemá

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští kriminalisté prověřují podezření z podvodu cizince (44), který si od svého kolegy (49) žijícího ve Zlíně půjčil téměř milion korun na nákup auta BMW X6. Auto sice koupil, ale dluh svému známému nezaplatil, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Oba muži spolu podnikají, starší z dvojice tak svému kolegovi důvěřoval. Cizinec auto za 970 tisíc korun koupil a přivezl ze zahraničí. Podle úmluvy byl vůz zaregistrován na muže, který mu půjčil peníze. Po pár týdnech se spolu dohodli, že si dlužník sjedná leasing, aby mohl vrátit peníze, které si půjčil. K vyřízení úvěru prý potřeboval originální doklady od vozidla a plnou moc majitele. Majitel tedy předal muži jak doklady od vozu, tak svoje zplnomocnění a předal mu fyzicky také BMW X6.

"Podvodníkovi se však nepodařilo úvěr vyřídit. Už několik měsíců si vymýšlí stále nové důvody, proč nemůže vrátit téměř milion korun, které si na nákup auta půjčil. Okradený muž navíc zjistil, že auto mezitím změnilo majitele. Nyní je vlastníkem luxusního vozu třicetiletá cizinka ze vzdálené země, která žije v Praze. Věřitel tak nemá ani auto, ani peníze," podotkla Kozumplíková.

Za podvod nyní čtyřiačtyřicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až osmileté vězení.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam