Vsetínští strážníci se chtějí zapojit do projektu značení kol syntetickou DNA

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Zatnout tipec zlodějům jízdních kol se chystá vsetínská radnice. Městští strážníci se totiž připravují zapojit do projektu Ministerstva vnitra ČR, který umožní ochranu jízdních kol pomocí označení syntetickou DNA, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Vsetínští strážníci mohou v rámci dotace získat finance na pořízení forenzního označení kol a také čtečky a infra baterky, díky kterým se podaří jízdní kola identifikovat. "Získání všech potřebných komponent pro označení jízdních kol, v případě že dotaci získáme, je odhadováno na polovinu letošního roku," informoval starosta Vsetína Jiří Čunek s tím, že občané budou o možnosti označení svého kola syntetickou DNA včas informováni.

Po samotném označení kola speciální směsí bude jeho majitel registrován do databáze Městské policie Vsetín. "V případě odcizení takto označeného kola bude snazší ho pomocí čtečky identifikovat a zkontaktovat majitele. Registr navíc bude pracovat na národní úrovni," doplnil Patrik Pecina, ředitel vsetínské městské policie.

V rámci projektu bude označeno až 200 jízdních kol a tato služba bude pro zájemce zdarma. Pokud bude mezi občany o tuto službu zájem i v budoucnu, pořídí radnice novou sadu na označení kol, ale už za úhradu.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam