Bílá zima: že končím, no dovolte?

Foto: Karel PaličkaFoto: Karel Palička
Foto: Karel Palička
Co se děje 10. 2. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už to mnozí milovníci zimních radovánek pomalu balili. Teď jim bílá nadílka zase vzpružila mysl. Zima prostě nic nevzdala. Pro mnohé nová naděje, pro jiné smůla.

Jako třeba pro řidiče osobního vozu, který se ve středu navečer ve Velkých Karlovicích ocitl i s autem v potoce. "Na místo musel vyrazit i jeřáb, naštěstí se nikdo nezranil," upozornil na úskalí nového sněhu Pavel Řezníček z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Vůbec, nový sníh si podle očekávání začal ve vyšších polohách hned vybírat svoji daň. Další nehody se udály třeba v Horní Bečvě či nedaleko Slavičína.

Ale sníh, tolik postrádaný dlouhý čas působil svým nečekaným příchodem ve velkém spíše radost. "Co si budeme povídat, i když jsou sjezdovky v dobrém stavu, pohled na okolí bez přírodního sněhu určitě nikomu na náladě nepřidává, teď připadlo už nejméně deset centimetrů a tak to má být, těšíme se na další várku," hlásil z Velkých Karlovic Leo Bača z tamního Resortu Valachy.

Sníh padal a má padat na mnoha jiných místech zhruba od hranice 450 metrů, potěšil třeba lyžaře v Karolince, na Soláni, na Kohůtce, na Trojáku a prakticky všude v horských střediscích celého Zlínského kraje.

"Každopádně je ale důležité přizpůsobit jízdu změněným podmínkám, zatímco v nižších polohách se jezdí naprosto standardně, od výšky 500 metrů je situace zcela jiná, zvláště v zalesněných úsecích," připomíná obezřetnost policejní mluvčí Petr Jaroš.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam